Astronomski kamp "Letenka" ne treba mešati sa Astronomskim kampuom "Pod zvezdama"



Botoski2
Letenka: Foto Botoški

AKLp200

Astronomski kamp „Letenka 2025“ će se održati! Ali će biti sasvim drukčiji nego što je to bio do sada! 

Nakon što smo se suočili sa velikim tehničkim problemima za održavanje Astronomskog kampa „Letenka 2025“, jer su uslovi na Letenki jednostavno postali nemogući, bili smo rešeni da odustanemo od organizovanja ove, kod nas najdugotrajnije i najmasovnije astronomske manifestacije (više o tome: Hoće li biti kampa?). A onda je zazvonio telefon. Javio se direktor Istraživačke stanice Petnica, Nemanja Martinović, i ponudio da naš kamp organizujemo u Petnici! A to je posle promišljanja od nekoliko dana sa zadovoljstvom prihvaćeno sa naše strane. Dakle:

AKL-P:
19 – 21 septembar 2025.

I S   P E T N I C A

IS Petnica ima neke sjajne karakteristike: ima dobar put, vodu, struju, Internet, trpezariju, konforme sobe, salu za predavanje, laboratoriju, a ima, na kraju krajeva i veliko i u svetu poznato ime.

Petnica i AK imaju nešto zajedničko, a to su popularizacija nauke, edukaciju, moderan pogled na život i na čitav svet.

is petnica 02Istraživačka stanica Petnica

Neće u Petnici sve biti idealno, ali mi smo samo navikli na Letenku i sve, čitav kamp smo prilagodili uslovima na Letenki i bilo gde da odemo takve uslove nećemo imati. Ali da smo kamp pravili na nekom drugom mestu danas nam ni Letenka ne bi u potpunosti odgovarala. Dakle, moramo se prilagoditi novim uslovima i novom okruženju. To zapravo mnogima neće biti teško jer od prvih dana našeg kampa Petnica nam je bila bliska: ima jako mnogo naših kampera koji su čvrsto vezani za Petnicu, bilo tako što tamo odlaze na kurseve, bilo tako što tamo drže svoja predavanja. Jednostavno, Petnica i naš kamp imaju zajedničku misiju, dele iste vrednosti: moralne i edukativne.

Problemi: boravak u Petnici će biti nešto skuplji nego na Letenki (koliko tačno – to još ne znamo) i posmatrači i astrofotografi će ima nekih primedbi na nebo, ali i o tome još nemamo precizne podatke. Sve ostalo, čini se da je idealno i boravkom u Petnici otvaraju nam se neke nove mogućnosti za predavanja i demonstracije.

U ponedeljak, 16. ovog meseca održaće se sastanak Organizacionog odbora AK posle kojeg ćemo imati više informacija, a dotle, rezervišite datume za AKL-P.

 

 


Komentari

  • Slobodan said More
    Mi dolazimo
    22 sati ranije
  • Ego said More
    A i trebate proveriti sastav Zemljine kore.  22 sati ranije
  • Slobodan said More
    Moram reći da promenom mesta odžavanja... 23 sati ranije
  • Ego said More
    2H2S + SO2 -> 3S + 2H2O
    6CO2 + 12H2S ->... 23 sati ranije
  • Duca said More
    Nisam znao da vulkani izbacuju kiseonik... 1 dan ranije

Foto...