Pre neki dan ja pomislio da ćemo ove godine ostati bez priče o Marsu velikom kao Mesec i tome slično, jer niko da se javi i obavesti nas o tom senzacionalnom događaju. Kad, danas evo priča oživela u vidu ljubaznog pitanja jednog čitaoca. Kaže:

Molim vas za informaciju ( nisam mogao da nadjem nigde na netu), ako ste upuceni u fenomen koji ce se desiti veceras. U pitanju je najblize odstojanje marsa gde ce se on videti kao i mesec ( tako barem pise na americkom sajtu a po njihovom vremenu taj fenomen je veceras u 12:30 , mene inetresuje dali ce se to videti i kod nas i u koje doba noci

Dakle, dragi prijatelju, hvala što ste se javili. Ta priča o velikom Marsu se svake godine u ovo dobra vrti po Internetu i potpuno je besmislena. U vezi toga postoji samo jedna misterija: ko tu priču i iz kojih pobuda širi? To je nerešeno pitanje.

Evo našeg odgovora od prošle godine Opet Mars

 

 


Komentari

  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 9 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 13 sati ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 1 dan ranije
  • Fizičar said More
    Postoji zasta relacija u kosmologiji... 4 dana ranije
  • New said More
    Ajnštajn je prevaziđen. Negde smo se... 4 dana ranije

Foto...