"Roskosmos" je objavio novi izveštaj o završnoj etapi leta kosmičkog aparata "Fobos-Grunt". Prema podacima od 12. januara, KA "Fobos-Grunt" leti oko Zemlje orbitom 193,9km x 163,5km, pod nagibom od 51,45 stepeni i periodom jednog obilaska od 87,9 min.
Očekivani prozor ulaska aparata u guste slojeve atmosfere i tužan završetak ove vrlo ambiciozne međuplanetarne misije se očekuje tokom 15. ili 16. januara.
Takozvana centralna tačka odn. prognozirano vreme pada je i nedelju, 15. janura 2012. u 16.12h (mosk. vreme).
Prognozirano mesto pada nesagorelih delova je prema mapi koja je objavljena na sajtu "Roskosmosa" u vodama Indijskog okeana izmedju Madagaskara i ekvatora.
Menadžer planiranja električnih mreža u australijskoj kompaniji Ergon Energy, magistar elektrotehnike.
Napisao je veliki broj članaka iz oblasti istraživanja kosmosa koji su objavljeni u časopisima "Galaksija", "Front", "Duga", "Planeta", "Astronomija", "Astronomski magazin", Spaceflight i “Vasiona”, i u dnevnim listovima "Politika", "Večernje novosti" i "Srpska reč".
Takođe, u časopisu Power Transmission and Distribution objavljuje stručne tekstove iz elektrotehnike.
Pre odlaska u Australiju radio je u EPS/"Elektrokosmet", dok je na RTV Priština uređivao televizijske emisije “Horizonti nauke” i “Ekološki krug”.
Autor je dve knjige iz kosmonautike: "Kosmički vremeplov" (1997, BIGZ, Beograd) o prvim programima čovekovog leta u kosmos i "Salyut: The First Space Station - Triumph and Tragedy" (2008, Springer-Praxis, London-New York) o tragediji posade prve orbitalne stanice "Saljut".
Jedan je od inicijatora projekta prvog srpskog veštačkog satelita "Tesla-1".
Član je Britanskog interplanetarnog društva i Instituta inženjera Australije.