kamera AM

Zašto nešto postoji umesto da ne postoji. Ili, drugim rečima, zašto univerzum postoji i zašto smo mi u njemu. 

Filozof i pisac Jim Holt pokušavajući da odgovori na ovo pitanje dolazi do tri odgovora. Ili četiri. Ili ni jednog.

TED predavanje, na engleskom, sa mogućnošću solidnog prevoda.  

z3

z1

z2

 

  

  Sve bi bilo jednostavnije da svemir ne postoji


Komentari

  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 10 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 14 sati ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 1 dan ranije
  • Fizičar said More
    Postoji zasta relacija u kosmologiji... 4 dana ranije
  • New said More
    Ajnštajn je prevaziđen. Negde smo se... 4 dana ranije

Foto...