Pitanje glasi: „... ako je Perihel najbliza tacka suncu, zasto je tada zima?“. Pre svega tada je zima SAMO na severnoj Zemljinoj polulopti. Na južnoj je leto. Dakle, rastojanje Zemlje od Sunca nema nikakav uticaj na godišnja doba. Ulogu igra nagib Zemljine ose. Da tog nagiba nema ne bi bilo ni godišnjih doba. Evo članka o tome: Zašto je zimi hladno. 

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 8 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 11 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 11 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 13 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 14 sati ranije

Foto...