Komentari

Kometa ISON

U vremenu "Blica" , "Kurira" pa sada i B92 nije čudo da svetlo dana ugleda gornji tekst koji doseže krajnje granice imbecilne infantilnosti. Prizemni nivo poznavanja materije o kojoj piše , pisca pomenutog teksta svrstava u onu grupu poklonika paranaučnog senzacionalizma koja beznadežno pokušavaju da se izdignu iznad obzorja sopstvene gluposti. Nažalost, većina medija ih prihvata , u pitanju je tiraž ( čitati : novac ) jedino merilo koje danas važi u konfekcijskom informativnom svetu. Pripremimo se dakle za perihel sličnih samozvanih pisaca "naučno-popularnih" tekstova...
Write comment (0 Comments)

Za razmišljanje

Izgleda da su tekst malčice ispravili, više ne spominju ulazak u atmosferu. Još ako iskopaju negde članke svojih kolega iz 1910. o trovanju cijanovodonikom... :-). Šalu na stranu, ovo se dešava kada mlad(a) novinar(ka) dobije "hitan nalog" da napiše "nešto o toj kometi". Sledi "googlanje", pa malo "tubovanje", pa mama doda nešto...i tekst je na urednikovom stolu. Nažalost, mnogo puta viđeno.
Write comment (0 Comments)

Odvajanje!

Meni je ovo posebno interesantno: "Ako partneri odluče da napuste MKS, izvesno je da će deo ruskog segmenta (bez "Zarje" i najverovatnije "Zvezde") biti odvojen i nastaviti da funkcioniše kao nova autonomna ruska orbitalna stanica (OS)" Da li je potrebna neka prepravka, dogradnja i slično da bi ruski deo nastavio samostalno, ili npr. "sutra" ruski deo može da krene samostalno kao OS?
Write comment (0 Comments)

:)

Thank you so much for this lovely consideration. We will publish soon something also very interesting :)Wait and see.
Write comment (0 Comments)

Hvala :)

Igore, hvala puno :) Sto se tice ideje za povezivanje mitologije i astronomije, bicu iskrena i reci da je to "urednikova ideja". Ipak...uvek godi kada je dobar feedback. :)
Write comment (0 Comments)

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 7 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 9 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 10 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 11 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 13 sati ranije

Foto...