Moram dati komentar na prethodni komentar o bedi u Indiji... Sve pare "stučene" u svemirski program su potrošene u sopstvenoj zemlji, na razvoj tehnologija, na radna mesta i plate u sopstvenoj zemlji, na obrazovanje sopstvenih stručnjaka. Posle uspeha u kosmonautici, po pravilu se povećava broj upisanih na prirodne nauke na univerzitetima. Indija veoma mnogo ulaže u nauku i razvoj. Ovo je jedan od načina da se direktnom metodom stvore radna mesta. Ovakvi projekti stvaraju stručnjake koji su veoma cenjeni u svim oblastima industrije i koji su po pravilu lokomotiva svih ostalih tehnologija i industrije. Indija je druga privreda po rastu posle Kine. Da li je bolje te pare uložiti samo u hranu? Malo sve liči na priču o tome hoćemo li gladnome dati ribu, ili ga naučiti da peca. Ovo drugo se čini bolje.
Author: Gost

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 7 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 9 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 10 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 11 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 13 sati ranije

Foto...