Zanima me, koja su ogranicenja jonskog pogona? Zamislimo da imamo neogranicene kolicine elektricne energije (recimo iz reaktora), do kojih brzina se mogu poterati joni ksenona? Da li bi tu bilo realtivistickih efekata? Da li bi masa ubrzanog jona rasla, ako bi se njegova brzina priblizavala (na primer) 0.1 c? (c - brzina svetlosti) Porastom mase (ne samo brzine) bi rastao i impuls jona, a to nas zanima, zar ne? Cini mi se da fali jedan dobar text na temu "limiti jonskog pogona" ;)
Author: Gost

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 9 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 12 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 12 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 14 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 15 sati ranije

Foto...