:) Sale, Sale... Nisam fizičar i znam koji su autoriteti koji čine kopenhašku grupu fizičara, ali imam pravo da glasno razmišljam i to napišem. Nekad su autoriteti podržavali geocentrični sistem. Danas nam kažu da naša nemogućnost merenja, zbog evidentnih nedostataka našeg saznajnog aparata nije naša limitacija već je fundamentalno svojstvo prirode. Ne vidim veliku razliku. :) A da pitamo Kakua za drvo da li menja stanje samo kad ga gledamo ili možda možemo da upotrebimo i neko drugo čulo. :) Šta ako je čovek slep pa mora da opipa drvo i proveri da li je uspravno ili oboreno? Da li će dodir dovesti do urušavanja talasne funkcije i prelaska u konačno stanje ili tu specijalnu mogućnost ima samo pogled. :)) Ili to ipak rade fotoni? Ali da tebe nemučim pitaću gospidna Kakua pa možda nam i odgovori i objasni nam natprirodnu snagu ljudskog čula vida. A možda je ovo povezano sa tim što je četvrtina ljudskog mozga uključena u procesuiranju "gledanja" što je neuporedivo više od bilo kojeg drugog čula...ali ne mi se nedamo zavesti našim ograničenjima samo objektivno: Mesec ne postoji kada ga niko ne gleda. :)
Author: Gost

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 14 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 16 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 17 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 18 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 20 sati ranije

Foto...