Naučnicima je potpuno jasno gde je ta voda nestala, ali to nije navedeno u članku. Naime u pitanju je masa samog Marsa. Voda koja je u tečnom stanju isparava odlazi u visine i napušta trajno Marsovu atmosferu, S druge strane deo vodenog toka odlazi u dubinu površinskog sloja Marsove kore. Isti i identičan proces se i dan danas dogaja i na našoj planeti. Gubitak vode na Zemlji je stalan ali u sadašnjoj geološkoj epohi minimalan proces u odnosu na prošle epohe. Masa same planete zemlje kao i postojanje elektromagnetnog omotača, ozonskog omotača itd. nije dovoljna da spreči sam gubitak vode sa planete i njenu deportaciju u svemir. Ipak ne treba da brinemo... ..te količine nisu velike..
Author: Gost

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 16 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 18 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 19 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 20 sati ranije

Foto...