Jedan od najboljih tekstova na ovu temu, ikada, koji bi trebalo progurati u program srednjih škola. Slažem sa Zorkićem s kojim sam imao polemiku pre desetak godina preko maila, da je verovatno suština u tome, da mi poznajemo samo samo svet svojih čula, a da nije isključeno postojanje nečeg mnogo većeg, komplikovanijeg, do čega mi ne možemo da dopremo i verovatno nikad nećemo, jer jednostavno nismo dizajnirani za to. Iako tu primeri i uporedjenja nemaju logičku svrhu, recimo kao nešto u smislu, da mravi postoje, ali nikad neće biti svesni veličine ljudske civilizacije koja funkcioniše oko njih. Tako je verovatno i sa nama slučaj.
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 8 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...