Predlažem da A.Zorkića proglasimo dežurnim krivce, i šire nego što je to ovaj slučaj. Nemam ništa protiv generacije "youtube" (do skora je i moj sin njima pripadao), ali trebalo bi čitali i šire. Koga zanima može pogledati: shttp://www.festivalnauke.org/. Ja bih samo napomenuo: - Šesti međunarodni festival nauke koji traje do nedelje, 2. decembra, otvorila je 29. 11. 2012 u Beogradu bivši astronaut NASA Marša Ajvins. Naglasivši da je ljubav prema nauci uslov naučnog napretka, Ajvinsova je izrazila nadu da će baš neki od posetilaca festivala "načiniti otkriće koje će promeniti svet". Na festivalu, pod sloganom "Nema teorije", učestvuje više od 450 mladih naučnika iz 36 domaćih naučno-obrazovnih institucija i 40 iz Hrvatske, Francuske, SAD, Španije, Mađarske, Velike Britanije. Bivša robna kuća "Kluz" je centralna lokacija festivala, sa 36 postavki, dok će se u Studentskom kulturnom centru održati šou programi, radionice, debate i intervjui. Festival se održava i u galeriji Narodne banke Srbije, a na sceni Jugoslovenskog dramskog pozorišta "Bojan Stupica" biće priređen laserski šou Univerziteta Lund iz Švedske. Specijalna gošća Festivala Marša Ajvins pričaće o svojim iskustvima u pet svemirskih misija i ukupno 55 dana provedenih u svemiru, a Odeljenje za forenzičke nauke (CSI) Univerziteta Notingem Trent u Velikoj Britaniji održaće interaktivnu radionicu. Inače o ovoj poseti u okviru festivala obaveštavala je i naša dnevna štampa.
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 14 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...