Pitanje je besmisleno jer ne nastaje nešto od sebe (čim je „sebe“ samim tim već postoji), nego od nečeg / nekog drugog ili iz ničeg. Slično pitanje odavno postoji za Boga i njime su se tokom istorije bavili mnogi filozofi i teolozi. Dakle, otkud Bog, kako je nastao, od čega itd. Nema odgovora, ili se daje odgovor koji se ne može dokazati pa ni osporiti i koji je sa stanovišta nauke, a i zdravog razuma, besmislen. 2. Imate sasvim pogrešnu predstavu o teoriji evolucije. Ta teorija nije ni teistička, ni ateistička. To je kao kada bi ste rekli kako je teorija gravitacije ateistička (ili teistička, svejedno).

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 15 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...