Tačno,i ja se slažem da je isti princip u osnovi,mikrotalasno,ili vrućom zavojnicom bi se zagrijala plazma,gas koji bi pritome bio i polarizovan(nabijen pozitivnim ili negativnim )jonskim česticama,te bi tako sam moga sebe da vuče ili gura,....to je sporo ali šta ćeš,rusi već odavno koriste te takve sisteme na torpedima ,super brzim turbo mlaznim raketama za presretanje turbo mlaznih raketa i balističkih projektila,te na avionima i drugoj tehnici...magnetno polje sa prednje strane vrha-glave rakete ili aviona,tretira čestice vazduha i čini ih rijeđim pa je tu otpor slabiji i raketa brže prolazi,dok odpozadi je gušći-kontra toga,pa se zato nazivaju šlep sistemima,jer doslovno guraju objekt kroz vazduh ili vodu...čak i u vakumu,što je idealna stvar za primjennu u svemiru....amerikanci prave i super brzi avion na istom principu,ali sa većim brzinama,radi se o tome da avion kupi kisik iz vazduha,na velikim visinama kisik je gušći i pogodan je za iskorištavanje kao gorivo za ubrizgavanje u motor,što se i koristi u mlaznim avionima,poznati su veliki usisnici za kisik,turbo punjač,sabija kisik,polarizira ga na molekularnom nivou i jonski motor poput raketnog motora sam radi velikom brzinom....a kisik je raketno gorivo...vrlo jednostavno...i ja bi to vrlo lako mogao napraviti....
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 15 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...