Preterano je reći da naučnici „uporno izbegavaju“ pitanje odakle su potekli zakoni. Pre će biti da to pitanje nije u sferi njihovog interesovanja i da je ono više predmet filozofije. Inače zakoni sigurno nisu, kako kažete, „nastajali milijardama godina nakon sto je nastao univerzum“, nego mnogo ranije. Zapravo pitanje je da li su zakoni postojali pre nastanka materije ili je obrnuto. U tom smislu Ajnštajn duhovito kaže: „Ono što mene stvarno zanima jeste da li je Bog, stvarajući svet, imao ikakav izbor.“ Sloboda čovekove volje nije predmet fizike pa samim tim nju ne opisuju fizički zakoni.

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 15 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...