Poštovani, imam jednu nedoumicu oko djela teskta tačnije kod Oblasti Beta na Veneri. Tu piše da ta Oblast ima dva vulkana koji su slični vulkanima na Havajima. Na Havijima vulnasko ostrvo Mauna Kea se uzdiže na 4201 m NV, a dno mu leži 5000 m ispod nivoa mora, što znači da je sveukupno preko 9000 m visok i zato je najviši na Zemlji. Dakle, najviša tačka je 9km, a u ovom tekstu stoji da se Venerinu vulkani uzdižu do 4000 km! Da li je u pitanju greška, da li je moguće da se toliko uzdižu? Ako je greška onda smatram da nije ispravno poređenje sa Havajima. Unaprijed hvala na objašnjenju...
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 17 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...