Ukoliko bi Britanija bila spremna, ali i u stanju, da nastavi finansiranje ove opservatorije bar sa trećinom udela, preostali iznos za zakup i nije "astronomski" (svakako nije "vangalaktički") pa tu mogu naći svoju priliku udružene zemlje poput: Srbije, Hrvatske, ali i i Bugarske i Grčke recimo.. Tek, bez obzira na kombinatoriku preostalo vreme/udeo se može raspodeliti na zajedničke projekte. U osatlom, ukoliko bi postojala konkretna namera mogli bi se obezbediti i povoljniji uslovi - ako ne u ceni onda u pogledu dužine korišćenja resursa ove opservatorije. Možda i nije ostvarivo ali je zani- mljivo kao tema za razmišljanje. ...Da se razumemo, ja ću da vozim ovaj teleskop - prvi sam se javio!
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 17 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...