Treba biti pazljiv i precizirati sta znaci biti ili ne biti kadar za uciniti nesto !? Imati sredstva , znanje i iskustvo , ili nemati nista od toga ili nesto trece ? Rusi su skolski primer da motivacija po principu sile i pritiska ne funkcionise i da je kontraproduktivna. ( Setimo se sirotog Koroljeva....) Rusi ZNAJU i mogli bi mnogo toga , ali vetrovi koji duvaju tamo su hladni , proracunati i ne angazuju strast da se nesto uradi , vec primoravaju da se nesto uradi ...a to je velika razlika. Zato , ne bih rekao da nisu kadri da budu zapazeni u resavanju " svemirskih zavrzlama" , vec da je problem u nacinu na koji se angazuje sav raspolozivi intelektualni potencijal u tom delu , a sredstva , verujem, da su takodje znacajan faktor ! Mislim da je nepravedno reci kako nisu kadri za ovo ili ono ....prosto su deo komplikovane drugacije price .
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 20 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...