Čovečanstvo je isuviše skromnih kapaciteta, da bi omogućilo razvoj paralelnih lansirnih sistema. Ostaje nedoumica, da nije bilo trke u naoružavanju - hladnoratovske konfrotacije, već da su tadašnji SSSR i SAD udruženi sa Evropskim naučnim i tehnološkim potencijalima razvijali jedinstveni koncept orbitalnih transportnih sistema, danas bi umesto postojećeg šarenila jednog te istog koncepta nosača imali znatno razvijeniju orbitalnu i međuplanetarnu transportnu tehnologiju. Pretpostavljam, da bi kompletna svemirska tehnologija znatno više napredovala pod udruženim kapacitetima spomenutih država, pa samim tim ne bi imali ovakve sporadične, pojedinačne pomake tipa šatl tehnologije, izgradnje i eksploatacije ISS, koncepta CEV i sl. XN
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 22 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...