Svi se pitaju : odkuda život na zemlji ? A to nije pravo pitanje, već odkuda život uopšte, bilo kuda u svemiru ? Mislim da je još bolje pitanje : kako radi život ? Odgovor na ovo pitanje bi rešio mnoge dileme i nedoumice. Tvrdnja da je za postojanje života zaslužno jedinjenje DNK je pogrešna . DNK je samo rezultat života ( a život je proces) . Dali je iko ikada uspeo da u laboratoriskim uslovima proizvede bilo koje jedinjenje koje bi bilo i nalik na spiralu DNK ? Nije. Znači život je nastao prvi a njegovim funkcionisanjem je kasnije nastalo i famozno jedinjenje koje se raspada čim prestane funkcionisanje života. Ako prihvatimo ovu tvrdnju , onda je svejedno odakle je život doseljen na zemlju. Lično mislim da je ipak nastao ovde odakle smo.
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...