Kada sam na internetu prvi put pročitao ovu vest skoro nisam mogao da poverujem. Prvi april je prošao nije vreme za ovakve šale. Ipak vest se prenosi, preuzimaju je jedna za drugom agencije što znači da je ipak istina. Naravno, ovo je odlična stvar, korist za naučni svet se možda još i ne sagledava u potpunosti. Ali, nešto me muči !? Zašto vojska poklanja i to dva teleskopa odjednom ? A onda mi pada na um (malo razočaravajući) odgovor da su dobili nove još bolje uređaje pa su ovi (za njih) zastareli dati naučnoj javnosti - da se ne bace. I još mogu na armiju da privuku i neku simpatiju. U svakom slučaju ovi teleskopi će okupirati i našu pažnju dok se ne završi (valjda će se i za njega naći para) dugo planirani i još duže odlagani Džejms Veb.
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...