Ranije je „Roskosmos“ sa NASA potpisao dopunski sporazum o tome da će nakon programa „Space Shuttle“, ruski aparati "Союз" slati američke astronaute (i tovar) na MKS do 2016.godine. Neznam da li je u tehnološkom smislu “Dragon” značajan pomak u odnosu na današnje aparate (koji imaju mogućnost spajanja sa MKS). Imam utisak da nije. Interesantno je regovanje akademika Aleksandra Železnjakova iz “Российской академии космонавтики имени Циолковского”. Ruski "Прогресс", ukazuje akademik, oslobodiće se “suvišnog posla”, a "Союз" od “bremena” (“tereta”) slanja američkih astronauta na MKS. Za Rusiju je to povoljno, jer sa manje obaveza Rusija će moći brže do realizacije novih ruskih kosmičkih aparata (raniji rokovi 2015 do 2018). Ruska strana je “morala” odreagovati na uspeh “Dragon”-a, ali u izjavi akademika, čini se, ima i istine.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 17 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...