D.Dragović je 17. aprila o.g. u AM u tekstu „Titanijumska kiša“ ukazao na „tečno raketno gorivo“. Pohvalio sam odabir teme, gde je akcenat bio na ekologiji. U ovom tekstu akcenat je na tehnologiji. Tekst je dobar. Ja bih samo skrenuo pažnju na deo ovog teksta koji govori o ekologiji – “gorivo je relativno toksično, mada znatno manje od hipergoličkih tipova goriva (hidrazina, azotne kiseline, i njihovih derivata)”. RIA Novosti od 9. 02. o.g. (http://www.ria.ru/sk_news/20120209/561339205.html) ukazuju da je “Acetam” novo visokoefikasno i ekološki čisto raketno gorivo … Nije mi namera da polemišem ili “protežiram”, tim pre što nisam stručan za ovu problematiku, ali bih želeo da se nadje ekološki čisto gorivo. Isti tekst ruske agencije navodi da se “ozoglašeni” (ali veoma efikasni) “geptil” široko koristi u Rusiji i SAD kao gorivo za motore raketa-nosača. NASA je već objavila konkurs za alternativu ovom gorivu.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 17 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...