Mislim da je donekle riskantno izvlačiti „zaključke“ iz „dijaloga“ preko sredstava javnog informisanja. Ali i interesantno. Imam u vidu „dijalog“ direktora „Roskosmos“-a V.A.Popovkina i direktora Instituta za kosmička istraživanja (IKI) RAN Зеленый Левa (Lav Zelyony). U RIA Novosti Зеленый je izjavio da do 2020.godine druge zemlje neće istražiti Fobos (valjda time akcentira da će to Rusija). Takodje, na press-konferenciji u istoj agenciji 10.o.m. Зеленый i njegov zamenik Олег Кораблев su “detaljisali” o misiji Trace Gas Orbiter, odnosno ExoMars Rover (posle radnog susreta sa ESA). Popovkin je 30.03. o.g. reagovao na temu ponavljanja “Fobos Grunt”-a. Ono što je bilo aktuelno 2.000 god. neće biti i 2018.god. Mi smo do danas mnogo doznali o Fobosu putem raznih drugih metoda. Pitanje je kako će “proći” ruske misije na Mesec. Meni se čini važnim konstatacija Popovkina - akademski instituti su zainteresovani za nove projekte, ali kod donošenja odluka ne treba se time rukovoditi.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 19 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...