Ovaj, inače dobar, tekst M.Tumpića optimalno je prilagođen za AM, s obzirom da tema tangira ESA, „Roskosmos“ i NASA. Ako dozvolite, akcentirao bih „deo“ koji se tiče „Roskosmos“-a. Radni susret „Roskosmosa“-a i ESA je bio u Moskvi 6.o.m.. V.A.Popovkin je 9.o.m. dao intervju listu „Коммерсант Власть” na temu ruska kosmonautika u bližoj budućnosti (nije bilo reči o misijamana na Mars). Ne bih o odgovorima Popovkina, osim da konstatujem da je intervju “logičan nastavak” izjave Popovkina od 30.3. o.g. – Rusija ne mora da ulaže izuzetne ekonomske napore da bi osvojila prvo mesto u kosmičkoj trci; strategija razvoja je učvrstiti se u prvoj trojci; Možemo biti prvi, ako nam se godišnje da 340 mlrd.dolara; U Rusiji treba rešavati mnoge druge zadatake, osim kosmičkih; U ruskoj Akedemiji nauka ima mnogo instituta i svi bi da žive dobro, ali Federalni kosmički program neće “hraniti” te institute, već će rešavati zadatke.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 19 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...