Slažem se sa sadržajem teksta D.Dragovića. Ukazao bih na još nešto, mada bi trebalo biti oprezan u prezentiranju vesti koje se "lako" objavljuju u nekim ruskim sredstvima javnog informisanja. Naime, prema pisanju ruskog lista "Komersant" od 13. o.m. "imali su uvid" u Nacrt Razvoja strategije kosmičke delatnosti do 2030.godine. Pažnju mi je privukla njihova tvrdnja da bi strategija trebalo da bude finansirana iz budžetskih i privatnih sredstava. Takođe, prema "Izvestiji" od 27.o.m. Saveznim kosmičkim programom za period do 2015.godine "Gazprom" će pomoći "Roskosmos"-u u realizaciji satelitskog sistema "Арктик" (privatno-državno partnerstvo 50:50). Neznam da li je toga bilo i ranije, a ako nije, očito da se uvažava iskustvo NASA (ulazak privatnog kapitala). „Hleba i igara“ (latinski panem et circenses – „hleba i cirkusa“) je izraz koji potiče iz satirične pesme rimskog pesnika Juvenela početkom 2 veka ...nadam se da naučne krugove niko nije time „nahranio“ da izgube svaki interes za progres ili iznalaženje puteva da se on održi.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 21 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...