„Rosijskaja gazeta“ piše da je Vašington izašao sa inicijativom izrade Međunarodnog kodeksa ponašanja u svemiru. To je specifična tema koja ima svoju istoriju, uz različite akcnete EU, Rusije i Kine. Međutim, pada u oči da će SAD “nastojati” na pravnoj neobaveznosti verzije Kodeksa (ispunjevaće se na dobrovoljnoj osnovi). Autor teksa u ovom ruskom vladinom listu ukazuje da je interesantno da se ova inicijativa SAD pojavila samo nekoliko dana posle informacije o mogućoj vezi prestanka rada “FG” i zračenja američkog vojnog radara na Maršalskim ostrvima. Takođe, tri nedelje posle objavljivanja kineskog programa za osvajanje kosmosa (o ovom programu je AM već pisao).

Author: Gost

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 8 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 11 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 11 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 13 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 14 sati ranije

Foto...