Imamo jaku dijasporu, ne bi bilo lose pokrenuti projekat te vrste, narocito ako se radi o istrazivanju svemira. Veoma ambiciozno, ali potrebuje dodatno angazovanje u svim pravcima realizacije ovakve ideje, da bi se krenulo u bilo kakvo ozbiljno razmatranje potrebno je definisati i mnoge druge aspekte , koje se ticu ovakvog projekta. Pre svega mislim na cilj i sustinu preduzete inicijative . Pre svega potrebna je i jaka medijska podrska, i veca popularizacija astronomije u Srbiji, a finansijska potpora mora biti jednim delom obezbedjena i od drzave. Ozivljavanje interesovanja za Svemirsku Agenciju je dobar znak, iako se radi o sumnjivom clanku, ali ipak bice potrebno vreme, da bi se realizovalo tako nesto, sve zavisi od drzave i njene spremnosti da podrzi ovakav projekat. Ako nekad i zazivi Srpska Svemirska agencija, pred njom ce biti vrlo uzbudljiv period , u kome ce se ogledati sva snaga Srpskog intelekta na polju svemirskih istrazivanja.
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 21 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...