Ipak, mislim da bi naš junak mogao da i u stvarnosti vidi humku na tlu. Kao planinar i astrofotograf sam se više puta našao u planini noću, daleko od svetlosnog zagađenja bilo koje vrste, i dosta lepo sam mogao da razlikujem osnovne detalje na tlu. Šta više, ako po planini hodam noću, ne palim baterijsku lampu, osim ako moram da rešim neku nedoumicu noćnog gledanja, ili u tamnoj šumi. Čitati se svakako pri svetlosti zvezda ne može (za čitanje karte takođe koristim lampu). Možda u nekim idealnim uslovima srca Sahare noć i jeste tako mračna, ali ne verujem da se naš junak nalazio tamo... Pzdrv
Author: Gost

Komentari

  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 21 sati ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije

Foto...