Slazem se sa onim sto je izneo Predrag. Donekle sam to isto napisao i u svom prethodnom komentaru. A povrh svega, ono sto mozemo da vidimo na sajtu je da je primerak pdf Astronomije izasao pre 3 dana dostupan sasvim besplatno za preuzimanje. Da se razumemo, tj. da budem precizniji u vezi svog prethodnog komentara. Na Interntu postoje stotine i hiljade projekata u kojima ljudi ucestvuju dobrovoljno, ne dobijaju nikakvu nadoknadu za svoj rad. Jedina satisfakcija im je da uspeju u onome cega su se latili. Jedan od najpoznatijih projekata tog tipa funkcionise pod GNU GPL licencom. I sve je to super. Ali niko ne moze naterati nekog drugog, da svoje vreme, rad i trud pokloni sirokim narodnim masama, pozivajuci se na projekte koji tako funkcionisu. Svako ima pravo da izabere sta i na koji nacin ce da realizuje. Oni koji se sa tim ne slazu, nisu obavezni da kupe/plate proizvod/uslugu. Ako misle da negde mogu da nadju bolje, lepse, vise, a pritom besplatno, samo neka izvole. Ja jesam za to da Astronomija u pdf-u bude besplatna, prvenstveno zbog svog kucnog budzeta. Ali, ako bude i imala neku cenu (a siguran sam da bi to bilo nesto simbolicno), za nesto tako dobro i kvalitetno ne bih zalio da platim. PODRSKA za ljude iz Astronomskog Magazina, U SVAKOM POGLEDU!
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...