Drago mi je da se profa konačno javio i da je dobro, što se da lako uočiti na slikama. Uvek razmišljam da li ta silna kosmička zračenja utiču na posmatrače pored teleskopa, ali očigledno su svi ti spektri blagotvorni za našeg prijatelja. Slažem se s njim u potpunosti - Parks je ČUDO! Mnoge moje lične asocijacije vezane za kosmos vezane su zapravo baš za ovaj tanjir, koji je mnogima ovde (a verujem i u svetu) personifikacija moderne astronomije. Žao mi je što nisi napisao šta tamo radiš trenutno, a mene kopka kako li izgleda jedan tvoj prosečan dan (ili nedelja) proveden tamo. Pričao si mi kako si lično lovio signale sa već beskonačno udaljenih "Voyagera" - da li to još uvek radiš? Koji od njihovih naučnih instrumenata još radi i kakvi su konkretni rezultati? Kolika je snaga tih signala ako znamo da su obe letilice dalje od 100 AJ od Zemlje, i kako te njihove antene JPL usmerava tako precizno ka Zemlji? PS Ako vam ikad u Parksu zafali tetkica, baštovan ili kafe-kuvarica, slobodno se javi - Zorkić i ja već godinama maštamo da jednom nenajavljeno banemo tamo i ostanemo tamo. Prepoznaćeš nas tamo među onim kengurima koji se šunjaju oko teleskopa ... Puno pozdrava i do skorog viđenje u Bg. Dolaziš?
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...