Pitam se koliko je izvodljiva misija koja bi usporila ovaj asteroid dovoljno da on ostane u Zemljinoj orbiti, tj zanima me koja je njegova brzina u odnosu na brzinu Zemlje. Ukoliko bi uspeli da ga zadrzimo u orbiti dobili bi velik i lako dostupan prostor za svemirsku stanicu i odlican kontrateg za kasniju izgradnju svemirskog lifta (za koji sam uveren da cemo imati tehnologiju za tih dvadesetak godina). Znam da zvuci megalomanski, ali postoji znacajna mogucnost da je zapravo izvodljivo.
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 16 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...