Мислио сам да се ипак неће догодити. Али кашњење мог омиљеног часописа на киосцима је потврдило црне мисли. Дефинитивно неке ствари бар мени након престанка излажења Астрономије неће бити исте. Веровао сам да ће успети да траје и да се одржи у борби са тржиштем где доминирају скандал новине, жута штампа и вести са тамо неког Брата и Фарме. Али нешто што је нормално, позитивно, забавно, али и едукативно све мање нам је изгледа потрбно. Као слаба утеха ће ми остати часописи као што су Astronomy, Astronomy now, Sky at night (BBC)... до којих повремено уз мањи или већи напор могу да дођем. Уз све старе бројеве Астрономије које ћу и даље љубоморно чувати, остаје ми и постер Сунчевог система закачен у соби, који је објављен у једном од ваших ранијих бројева. На њему мој двогодишњи синчић већ успева да препознаје већину планета... Волео бих да је ово ипак само привремено и да ће се наћи неко ко би подржао даље излажење Астрономије. Велики поздрав свима који су учествовали у стварању Астрономије и радили свих ових 6 година на том нашем јединственом часопису!
Author: Gost

Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 12 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije

Foto...