VoBaNISTA

interreg banner 710x183 srb

Ideja o sjajnom projektu

Kada zađete po vojvođanskim selima i atarima još uvek možete naći mesta bez jake ulične rasvete, mesta sa kojih, kad su noći vedre, možete videti zvezde. Nekada su ljudi dobro poznavali nebo. Putnici su tokom leta rado putovali noću da bi izbegli letnje žege i onda im je Mesec osvetljavao put. Znali su dobro sve njegove faze i kada će biti najsjajniji. On im je govorio i koje je doba noći, po njemu su ocenjivali kakvo će vreme sledećeg dana biti. Slično je i sa zvezdama. Dobrom posmatraču one su govorile koliko je sati i koliko ima do novog godišnjeg doba.

Danas se to polako zaboravlja. Rasveta sve više potiskuje mrak, sve manje zvezda se vidi, zaboravlja se staro znanje.

noc

Opširnije: Ideja o sjajnom projektu

Write comment (0 Comments)

Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 11 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 15 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije

Foto...