andrevljelogoVB1Od 25. do 27. maja na Andrevlju, Fruška gora, u Kongresnom centru „CEPTOR“ će se održaće konferencija i radionica sa međunarodnim učešćem o svetlosnom zagađenju i tamnom noćnom nebu pod nazivom „VoBaNISTA LIGHTPOLL 2018”.

Ovu konferenciju i radionicu organizuje novosadski Prirodno-matematički fakultet u saradnji sa astronomskim društvima „Novi Sad“, „Lira“ i „Kosmos“ iz Novog Sada i „Univerzum“ iz Bačke Palanke. Čitav događaj se realizuje u okviru projekta VoBANISTA, (IPA program prekogranične saradnje Mađarske i Srbije).

Za konferenciju i radionicu prijavljeni su, sem iz Srbije, predavači iz Poljske, Mađarske, Slovenije, Hrvatske i Makedonije. 

U okviru radionice predviđeno je i izvođeno više praktičnih aktivnosti tokom  kojih će se precizno meriti osvetljenost noćnog neba nad Fruškom gorom i Novim Sadom.

Tokom noći, ukoliko bude vedro vreme, vršiće se astronomska posmatranja i astrofotografska snimanja nebeskih objekata.


VoBaNISTA PITANJA I ODGOVORI


 


Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 12 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 17 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije

Foto...