Astronautika: misije

Već smo pisali da kineska stanica Tiangong-1 ima kvar zbog kojeg će pasti na Zemlju, a zatim i da ona ipak nije izvan kontrole i da je sve u redu. A danas vest o toj stanici glasi: očekuje se da stanica padne na Zemlju u sledeća 24 časa, zapravo za nekoliko sati.

Tiangong 1
Tiangong-1

Očekuje se da Tiangong-1 uđe u Zemljinu atmosferu noćas, tj. rano ujutro u ponedeljak 2. aprila. Ne zna se, međutim, precizno u koju oblast planete će pasti njeni ostaci koji ne sagore u atmosferi. Kako se ocenjuje samo desetak odsto ovog satelita će preživeti pad, ali se šanse da tom prilikom neko i strada jedan prema sto milijardi.

stanica2

Kako javlja Space.com kineska stanica Tiangong-1 pašće negde između latituda of 42.8 stepena severno i 42.8 stepena južno. 


Komentari

  • Duca said More
    Kod mene su u ulici (pretežno vikend... 1 dan ranije
  • Čitač said More
    "Kada svetlost neke daleke zvezde prođe... 2 dana ranije
  • Леми said More
    Navucite zavese na prozore i nemojte... 3 dana ranije
  • Balad said More
    "Znate li da Ai ne može da zamisli... 5 dana ranije
  • Miki said More
    Zanimljiv tekst, ali AI tek za sada radi... 6 dana ranije

Foto...