Dok kineski aparat "Čang'e-3" i lunohod "Jujtu" provode prvu noć na Mesecu "uspavani" stručnjaci analiziraju prve podatke primljene sa ovih automatskih istraživača. Pomoću redngenskog spektrometra lunohoda "Jujtu", naučnici su odredili elemente koji ulaze u sastav mesečevog tla.
Na lunohodu "Jujtu" se izmedju ostalih pribora, nalazi i rendgenski spektrometar APXS koji je razvijen na kineskom Insitutu fizike visokih energija. Spektrometar APXS "bombarduje" tlo česticama visoke energije koji primoravaju materijale koji ulaze u sastav tla da emituju rengdenske zrake. Spektrometar "hvata" ovo zračenje i analizom njihovog spektra odredjuje hemijski sastav.
Prvi spektar mesečevog regolita na mestu spuštanja APXS je primio 25. decembra. Potonje analize su pokazale da se površina Meseca sastoji u osnovi sastoji od osam elemenata - magnezijuma, aluminijuma, silicijuma, kalijuma, kalcijuma, titana, hroma i gvoždja. Pored njih, otkriveni su tragovi stronicjuma, itirjuma i cirkonijuma.
Spektormetar je uključen 23. decembra, posle čega su dva dana stručnjaci vršili njegovo kalibrisanje na obrascu bazalta koji je bio postavljen na roveru pre lansiranja. Pre početka snimanja, pomoću manipulatora spektrometar je postavljen na visini od oko 2 cm iznad tla, posle čega je dobio prvi spektar.
Trenutno su oba aparata "uspavana", ekonomišući električnu energiju tokom prve mesečeve noći koja traje oko dve nedelje.