Indijska organizacija za kosmička istraživanja (ISRO) može za nekoliko godina da pokuša spuštanje kosmičkog aparata na Mars, piše Indian Express. Misija drugog indijskog aparata na Mars može da krene 2016. uz uslov da raketa-nosač (RN) GSLV bude spremna za lansiranje.
Iako projekat još uvek nije odobren, sasvim je izvesno da će Indija lansirati prema Marsu 2016. svoju drugu medjuplanetarnu letelicu pomoću snažnije RN. Naravno, konačna odluka će biti doneta u svetlu rezultata misije sonde "Mangalijan" koja je 1. decembra napustila orbitu oko Zemlje i sada lete prema Marsu, gde će sa orbite veštačkog satelita istraživati atmosferu i površinu planete.
Za razliku od orbitalne misije "Mangalijana", sledeći indijski marsijanski projekat planira spuštanje lendera na površinu Crvene planete. Ako misija bude uspešna, Indija može postati druga država (posle SAD) čija je letelica uspešno sletela na Mars.
Menadžer planiranja električnih mreža u australijskoj kompaniji Ergon Energy, magistar elektrotehnike.
Napisao je veliki broj članaka iz oblasti istraživanja kosmosa koji su objavljeni u časopisima "Galaksija", "Front", "Duga", "Planeta", "Astronomija", "Astronomski magazin", Spaceflight i “Vasiona”, i u dnevnim listovima "Politika", "Večernje novosti" i "Srpska reč".
Takođe, u časopisu Power Transmission and Distribution objavljuje stručne tekstove iz elektrotehnike.
Pre odlaska u Australiju radio je u EPS/"Elektrokosmet", dok je na RTV Priština uređivao televizijske emisije “Horizonti nauke” i “Ekološki krug”.
Autor je dve knjige iz kosmonautike: "Kosmički vremeplov" (1997, BIGZ, Beograd) o prvim programima čovekovog leta u kosmos i "Salyut: The First Space Station - Triumph and Tragedy" (2008, Springer-Praxis, London-New York) o tragediji posade prve orbitalne stanice "Saljut".
Jedan je od inicijatora projekta prvog srpskog veštačkog satelita "Tesla-1".
Član je Britanskog interplanetarnog društva i Instituta inženjera Australije.