Evo i ja sam uspeo da "ulovim" najnoviju kometu. Nije ju bilo lako naći, slabo se sada vidi iz grada. Nisam uspeo da nadjem neko tamnije mesto. Jedna slika je sa žižnom daljinom 70 mm, a druga sa 200 mm. Kometa je desno (severozapadno) od Venere i uz to i udesno i u visinu više od jedne ispružene šake od Venere. Obe slike su snimljene kada je Venera već zašla ispod horizonta.
 
 

Ljubomir Pavković

Kanada

 

148 416 a2 700

148 421 a2 700

 
 

Još fotografija Ljubomira Pavkovića:

 

Author: Ljubomir Pavković

Komentari

  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 12 sati ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 3 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 3 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 3 dana ranije