U četvrtak 24. oktobra u amfiteatru Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu sa početkom u 20 časova, organizuju naučno-popularno predavanje prof. dr Gorana Đorđevića sa Departmana za fiziku na temu:
Od Saveza komunista do „Mladih umova”
Kosmologija i Nobelova nagrada za za fiziku za 2019. godinu
Ovim predavanjem počinje realizacija projekta “Između redova i van okvira: Seminar za ambiciozne mlade fizičare”.
O predavanju: Dodela Nobelove nagrade, za fiziku, već duže od jednog veka predstavlja praznik i proslavu trijumfa ljudske vrste, njene strastne želje i talenta da spozna nepoznato. Kada se u jednoj sredini rodi želja da se toj proslavi pridruži, kada se grupa studenata okupi, uz podršku njihovog kontinentalnog strukovnog udruženja, da bude promoter novih znanja i naučnih izazova, onda je čast dati kratak pregled teorijskih dostignuća fizike i astrofizike za koja je dodeljena ovogodišnja Nobelova nagrada za fiziku i još puno toga…
Ovaj projekat odseka ‘’Niš Young Minds Section” čije finansiranje je odobrilo Evropsko društvo fizičara (EPS) ima za cilj promociju nauke, ukazivanje na međusobnu povezanost fizike i drugih naučnih disciplina i podsticanje mladih umova na kreativnost i istraživački rad. Projekat je takođe podržan od strane Departmana za fiziku, Društva fizičara Niš i SEENET-MTP mreže.
’’Niš Young Minds Section” je odsek u okviru projekta Evropskog društva fizičara ‘’EPS Young Minds’’ koji ima za cilj popularizaciju nauke i međusobnu saradnju mladih naučnika širom sveta. Oformljen je 22. jula 2019. godine od strane studenata tadašnje druge godine Osnovnih akademskih studija Departmana za fiziku u Nišu.
Projekat ‘’Između redova i van okvira: Seminar za ambiciozne mlade fizičare” čine predavanja koja će se održavati četvrtkom od 20 časova u periodu od 24. oktobra do 28. novembra, i konkursa za učenike osnovnih i srednjih škola. više informacija uskoro na našem sajtu.
Više informacija o ovom projektu i predstojećim aktivnostima možete pronaći na sajtu enjoyphysics.com, na Facebook stranici ili Instagram profilu.
Ulaz na ovo predavanje kao i na svako sledeće u sklopu projekta je slobodan.