Šta bi se desilo kada biste izgubili čulo dodira? - Antonio Kataldo

Uglavnom ne smatramo da je čulo dodira od vitalnog značaja za kretanje, ali dodir je deo mreže koja je odgovorna za sve osećaje koji se javljaju na površini našeg tela i unutar njega. Ovaj sistem reguliše dodir, bol, temperaturu i naš osećaj za prostor. Dakle, na koji tačno način naš mozak obrađuje ove informacije? I šta se dešava kada nešto pođe po zlu? Antonio Kapaldo istražuje. 

Uključite / isključite prevod dole desno: strelica

dodir1

dodir2

dodir3

  

  

 
 
 
 

Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 10 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 14 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije

Foto...