U četvrtak 18. oktobra u organizaciji Osnovne škole "Petak Kočić" iz Česterega u dvorištu škole, održano je veče astronomije.

Cestereg1

Gosti đaka iz Česterega bili su njihovi vršnjaci iz Osnovne škole "Nikola Tesla" iz Banatskog Karađorđeva. Učenici iz Banatskog Karađorđeva su održali kratko predavanje o sazvežđima sa posebnim osvrtom na mit o Kasiopeji i Andromedi. 

Deca viših razreda iz Česterega su ispričala priču o Mesecu. 

Nakon predavanja planirano je posmatranje teleskopom Meseca, Marsa i Saturna, međutim, oblaci su se potrudili da se ova "žurka pod zvezdama" ne završi na najlepši mogući način. 

Veliki odziv dece i roditelja, nagoveštava da će se ovakvo druženje uskoro ponoviti, ovog puta uz vedro nebo.

   
Cestereg2 Cestereg3
Cestereg4 Cestereg5
   

 

Author: Ljubiša Šujica

Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 18 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 22 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije

Foto...

ŠTA DA GLEDAM?
 
KARTE NEBA
wikisky
 
 
KORISNO
Mere - Koliki ugao nebeske sfere zauzima ispružena šaka