tican kondorov let andjelko glivar

Anđelko Glivar, liječnik i astronom iz Donje Stubice prvi je sagradio klasičnu, privatnu,  zvjezdarnicu sa kupolom na našim prostorima i početkom digitalne ere astrofotografije astronome i javnost oduševljavao svojim bravuroznim fotografijama nebeskih objekata, nedavno je boravio u Istri te dronom napravio prekrasan video Zvjezdarnice Tićan. 

Pogledajte kako ta zvjezdarnica izgleda u Anđelkovoj scenografiji i režiji s pogledom odozgo kakav imaju samo leteća stvorenja.

 Anđelko Glivar i danas se bavi astronomijom a njegove fotografije i rad na privatnoj zvjezdarnici na Kamenjaku iznad Donje Stubice dostupne su na web stranici; www.croastro.com. Obratite pažnju na godinu pokretanja web stranica (1996.), u to vrijeme postojalo je svega nekoliko Internet stranica u Hrvatskoj i mogle su se poimence prebrojati na kartici ili dvije teksta! Otvorite video na „full screen“, pojačajte glasnoću zvuka i uživajte u Kondorovom letu iznad Tićana.


Komentari

  • Baki said More
    Jedno od mišljenja sa „sruge... 5 dana ranije
  • Ego said More
    Hvala !  6 dana ranije
  • Ego said More
    Da li može jedan članak,  sa... Pre 1 nedelje
  • Драган Танаскоски said More
    Evo dodata je slika gde je i Sedna. Pre 1 nedelje
  • Trovach said More
    Zasto se Sedna skoro nikad ne navodi kao... Pre 1 nedelje

Foto...