Optički teleskop i integrisani naučni instrumentni modul (OTIS) Nasinog svemirskog teleskopa James Vebb stigli su u petak, 2. februara u Northond Grumman Aerospace Sistems (američka globalna kompanija za vazduhoplovnu i odbrambenu tehnologiju) u Redondo Beachu, u Kaliforniji. Pre ovoga teleskop je proveo neko vreme u Džonsonovom svemirskom centru u Hjustonu, gde je uspešno završeno njegovo kriogeno ispitivanje.

Da bi se teleskop preselio na novu lokaciju prvo je bio postavljen u specijalno dizajniran kontejner. Kontejner je potom postavljen na avion američke vojske te je odleteo do Los Anđelesa odakle je prevezen u Northrop Grumman-ov Space Park.

w1

w2

w3

w5

  

 

 


Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 13 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 17 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije

Foto...