Treće po redu lansiranje južnokorejske rakete KSLV-1 odgođeno je za najmanje tri dana nakon što su inženjeri danas neposredno prije lansiranja otkrili curenje raketnog goriva iz prvog stupnja rakete.
Rezervoari se sada moraju isprazniti a raketa pregledati. To se nemože napraviti na samoj lansirnoj rampi te će u slučaju manjeg kvara popravak i ponovno vraćanje rakete trajati najmanje tri dana. Ukoliko je pak riječ o većem problemu nova prilika za lansiranje neće biti unutar tjedan ili dva dana. Južna Koreja želi s raketom KSLV-1 ući u azijski svemirski klub kao zemlja sposobna da vlastitim snagama u svemir lansira letjelice. KSLV-1 je dvostupanjska raketa mase preko 140 tona visine preko 30 m a prema tehničkoj dokumentaciji sposobna da u nisku orbitu oko Zemlje pošalje letjelice mase nekoliko stotina kilograma.
Prvi stupanj čini ruski blok rakete Angara a drugi stupanj je proizveden u Južnoj Koreji. Prije samo desetljeće ili dva ovakva bi tehnička suradnja bila nezamisliva. Nekada ljuti neprijatelji danas surađuju na tehnologijama o kojima se nekada nije niti javno pričalo. KSLV-1 je 2009. i 2010. imala dva lansiranja. Oba su pokušaja završila djelomičnim uspjehom. Sadašnje, treće po redu lansiranje ima za cilj postaviti mali satelit (STSAT-2C) u Zemljinu orbitu te ispitati učinkovitost i pouzdanost rakete. Lansiranje KSLV-1 provodi se s raketodroma Naro Space Center na jugu zemlje. Uspjeh ili neuspjeh ovog lansiranja značajno će se odraziti na daljnje korake svemirskog programa dalekoistočne tehnološke velesile. Suradnja s Rusijom ostaje neupitna za narednih desetak godina a Južna Koreja je već krenula u novi projekt trostupanjske rakete koja bi u cijelosti bila domaće izrade, sposobna da u svemir lansira terete mase do 2000 kg.