Astronautika: misije

L25 19avg 2

Luna 25 usla je u orbitu oko Mjeseca. Danas u 14:10 poslana je naredba za paljenje raketnih motora koji su trebali letjelicu prebaciti u nizu orbitu s koje bi se tijekom narednih 24-48 sati izvrsiti slijetanje. Nazalost iz ROSCOSMOSa stigla je slijedeca vijest;

"Luna-25, u 14:10 izdan je impuls za prebacivanje stanice u orbitu prije slijetanja. Tijekom operacije dogodila se izvanredna situacija na automatskoj stanici, koja nije omogućila izvođenje manevra sa zadanim parametrima. ROSCOSMOS trenutno analizira situaciju."

Zasad nije poznato radi li se o gubitku radio-kontakta, deorijentaciji letjelice, prebacivanju na krivu putanju ili nesto trece... Ukoliko se radi o problemu koji je moguce rijesiti misija se nastavlja, u suprotnom to bi znacilo da je misija zavrsila. Luna 25 je jucer zapocela s znanstvenim radom iz Mjeseceve orbite. Donosimo fotografiju koja spada u znanstveni segment misije, a ne u tehnicki glede letnog profila misije.

L25 19avg 1

 


Komentari

  • Duca said More
    Voleo bih da dobijem razjašnjenje. Ako... 11 sati ranije
  • Mladen said More
    "ništa što ima masu ne može dostići... 18 sati ranije
  • Mladen said More
    Citat: "Foton (čestica svetlosti) koji... 20 sati ranije
  • Milan Mijić said More
    Materija, atomska ili tamna, svojom... 1 dan ranije
  • Živko Teodosić said More
    Hvala i Vama na isrenom komentaru. Mi se... 1 dan ranije

Foto...