kk-021sm
kk-015sm
kk-016sm
kk-018sm
kk-019sm
kk-027sm

U projektu 100 sati astronomije je učestvovalo Astronomsko društvo „Univerzum" u saradnji sa isturenim odelenjem ADNOS-a „Badža" iz Bačkog Petrovca.

Sva četiri dana su članovi ova dva društva bili okupljeni u centru Bačke Palanke u večernjim satima i kroz tri teleskopa su gradjanima pokazivali Mesec i Planet Saturn. Jeste da je svetlosno zagadjenje odradilo svoje ali slikama u teleskopima se odusevilo najmanje 1000 gradjana koji su nas posetili. Najviše je bilo dece skolske uzrasti, ali bilo je i starijih. Interesovanje je bilo vise nego odlično a lokalni „Naš radio" je tome najzaslužniji koji nas je najavljivao sva četiri dana.

Mnogo gradjana se raspitivalo o nebeskim objektima, udaljenostima i sl. ali i o našim prostorijama i učlanjenju u naše društvo.
Ovakvu praksu ćemo mi odlično iskoristiti i već su pali planovi za buduće akcije i dalji razvoj Astronomije u Bačkoj.


Komentari

  • verica said More
    hvala i vama poklon

    rubin chile... 2 dana ranije
  • Aleksandar said More
    Sarurn nije 750 puta veći od zemlje... 3 dana ranije
  • Rajan Garić said More
    Hvala Aleksandre - Vama i celoj ekipi,... 4 dana ranije
  • Baki said More
    Lepa slika. Bilo bi interesantno da je... 5 dana ranije
  • Јесен said More
    U ovom članku, nažalost, tužna i... 6 dana ranije

Foto...

 
 
KORISNO
Mere - Koliki ugao nebeske sfere zauzima ispružena šaka