Posle milijardi godina monotonije, kosmos se budi

Teorijski fizičar DEJVID DOJČ iznosi umno-izazovnu meditaciju o "velikoj monotoniji" - ideji da se ništa novo nije pojavilo u kosmosu milijardama godina - i pokazuje kako sposobnost čovečanstva da stvara objašnjavajuće znanje može biti stvar koja preokreće ovaj trend. "Ljudi nisu igračke kosmičkih sila," on kaže. "Mi smo korisnici kosmičkih sila."

Sa prevodom!

kosmos1

kosmos2

kosmos3

kosmos4

 

  

   


Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 4 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 9 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 20 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije

Foto...