Nigerija planira da pošalje kosmonauta u orbitu. Ministar nauke i tehnologije Nigerije, profesor Ita Eva je izjavio da će ova države do kraja 2015. lansirati tri satelita i svog prvog kosmonauta. Očigledno, misli se na korišćenje ruskog kosmičkog broda “Sajuz” za let nigerijskog kosmonauta. Treba medjutim napomenuti da u grafiku planiranih misija brodova “Sajuz” koji je trenutno pripremljen do prvog kvartala 2015. nema mesta za kosmonauta država koje ne učestvuju u projektima Medjunarodne kosmičke stanice.
Što se tiče satelita, do kraja 2015. Nigerija izmedju ostalog planira lansiranje vojnog satelita “NigeriaSAR-1” za sondiranje Zemlje. Profesor Eva je najavio da će Nigerija, koja je za sada samo korisnik usluga na kosmičkom tržištu, početi da radi na gradnji sopstvenih satelita i raketa-nosača. Godine 2018. Nigerija će sagraditi svoj prvi nacionalni satelit, dok 2025. kreću radovi na projektovanju raketnih motora. Ovim planom predvidjeno je da Nigerija obavi lansiranje svog prvog satelita sopstvenom raketom-nosačem sa nacionalnog kosmodroma 2028.
Menadžer planiranja električnih mreža u australijskoj kompaniji Ergon Energy, magistar elektrotehnike.
Napisao je veliki broj članaka iz oblasti istraživanja kosmosa koji su objavljeni u časopisima "Galaksija", "Front", "Duga", "Planeta", "Astronomija", "Astronomski magazin", Spaceflight i “Vasiona”, i u dnevnim listovima "Politika", "Večernje novosti" i "Srpska reč".
Takođe, u časopisu Power Transmission and Distribution objavljuje stručne tekstove iz elektrotehnike.
Pre odlaska u Australiju radio je u EPS/"Elektrokosmet", dok je na RTV Priština uređivao televizijske emisije “Horizonti nauke” i “Ekološki krug”.
Autor je dve knjige iz kosmonautike: "Kosmički vremeplov" (1997, BIGZ, Beograd) o prvim programima čovekovog leta u kosmos i "Salyut: The First Space Station - Triumph and Tragedy" (2008, Springer-Praxis, London-New York) o tragediji posade prve orbitalne stanice "Saljut".
Jedan je od inicijatora projekta prvog srpskog veštačkog satelita "Tesla-1".
Član je Britanskog interplanetarnog društva i Instituta inženjera Australije.