Dragan Gajić povodom smrti Slavka Stojanova

- Divan čovek. I prijatelj. Upoznali smo se davne 1996. godine, neposredno nakon osnivanja AD "Alfa". 

Kao Nišlija, na boravku i Švajcarskoj, saznao je za nas i došao da nas poseti. Bio je već iskusan astrofotograf, a mi tek na početku. Gutali smo njegova iskustva i priče o astronomskoj opremi. I divili smo mu se. Bio je kao enciklopedija. Prekrasno je pričao. 

Tek kasnije sam saznao i za njegove druge strasti. Na svojoj rodnoj Staroj planini skupljao je meteorite, fosile. Borio se za očuvanje šopskog dijalekta. Odlično je poznavao mineralogiju i kristale. Sa brojnih putovanja donosio je fenomenalne slike i priče. Za njega su ta putovanja bila i škola, a ne samo znatiželja. Bio je divan čovek. I prijatelj. I kao takav će ostati u našim sećanjima. 

Dragan Gajić

 

 


Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 13 sati ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 18 sati ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 1 dan ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 1 dan ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 2 dana ranije

Foto...